Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Wystawa trofeów myśliwskich w Parowej

W dniach 15-17 września w miejscowości Parowa w ramach "Biesiady Łowiecko-Rybackiej" została otwarta wystawa trofeów myśliwskich. W świetlicy wiejskiej znajdowały się wypożyczone trofea myśliwych z trzech kół łowieckich, spośród których największe zainteresowanie wzbudziły : perukarz, wieniec sześciodwudziestaka oraz ślimy muflona.

Oprócz tego można było obejrzeć 6  oręży dzika (w tym złoty medal), 24 wieńce buków, myłkusy, parostki, skóry  i wiele innych ciekawych eksponatów związanych z myśliwstwem.

Na wystawie znalazły się także materiały wypożyczone z Nadleśnictwa Ruszów: eksponaty zwierząt i ptaków, tablice edukacyjne, gabloty, płyty CD z odgłosami ptaków i zwierząt. Ta część wystawy była najbardziej oblegana przed dzieci, dlatego też uczniowie szkoły z Parowej w ramach zajęć edukacyjnych odwiedzali wystawę dodatkowo w poniedziałek. Przy okazji mogli posłuchać odgłosów jeleni z rykowiska  i spróbować wabić jelenia trąbką z rogu.

Wystawa miała charakter edukacyjny, wykonana została przez służbę leśną leśnictwa Cisy i połączyła elementy łowiectwa z ochroną lasu oraz ochroną przyrody w Lasach Państwowych.

Organizatorzy wystawy dziękują wszystkim osobom i instytucjom, których trofea i eksponaty zostały wypożyczone i udostępnione na wystawie, którą odwiedziło  przez  ponad czterysta osób.
 
 
DARZ BÓR
Materiały: S.M

Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

Wystawa trofeów myśliwskich w Parowej - Galeria