Magazyn Magazyn

Dzień ziemi w Parowej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Parowej zgodnie z tradycją postanowili w tym roku świętować Dzień Ziemi (22 kwietnia) sprzątając tereny leśne przy miejscowościach Parowa i Bronowiec.

Wrześniowe sprzątanie lasu w Parowej

Już od wielu lat we wrześniu uczniowie Szkoły Podstawowej z Parowej uczestniczą w sprzątaniu terenów leśnych Nadleśnictwa Ruszów. W tym roku w ramach akcji "Czysty Las" sprzątało ogółem 114 uczniów wraz z opiekunami , łącznie zebrano około 20 worków śmieci. Były to wyłącznie drobne odpady przeważnie butelki, których niestety zawsze przybywa w czasie trwania sezonu grzybowego.

Święto lasu

Z okazji Święta Lasu uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszowie licznie odwiedzili nasze Nadleśnictwo. Wycieczka miała oczywiście charakter edukacyjny i prowadzona była przez trzech pracowników Służby Leśnej. Zajęcia odbywały się równocześnie na sali edukacyjnej , ścieżce "Szlakiem Głuszca" oraz na leśnej trasie, gdzie poszukiwaliśmy śladów wiosny.

Wiosenne porządki

Wiosna to pora roku bardzo ważna dla przyrody, gdyż w kwietniu w Polsce obchodzimy Dzień Ziemi oraz Święto Lasu. Z okazji tych świąt społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Parowej postanowiła odświeżyć oblicze Matki Ziemi i posprzątać tereny leśne wokół Parowej.

Akcja "Czysty las"

14 września w ramach akcji "Czysty las" uczniowie Szkoły Podstawowej w Parowej uczestniczyli w sprzątaniu terenów leśnych leśnictwa Cisy. W akcji brało udział 106 uczniów i 6 nauczycieli, łącznie zebrano 19 worków śmieci oraz oponę samochodową.