Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

II Wystawa trofeów myśliwskich w Parowej

Już po raz drugi podczas Biesiady Łowieckiej w Parowej na świetlicy wiejskiej została zaprezentowana wystawa trofeów łowieckich przygotowana przez pracowników służby leśnej Nadleśnictwa Ruszów i Węgliniec . Oprócz ubiegłorocznych eksponatów można było podziwiać także: skóry z wilka i muflona, rzadkie ptaki jarząbki oraz drapieżniki norkę amerykańską i jenota.

Głównym tematem wystawy była czynna ochrona głuszca i zagrożenia od drapieżników dla tego gatunku. Wśród wielu wieńców jelenich można było znaleźć zniekształcone poroża lub ślimy mulona, które zostały wadliwie wykształcone na skutek różnych chorób lub uszkodzeń. Na wystawie można było oglądać 14 gatunków zwierząt, 15 gatunków ptaków oraz skóry i poroża 10 ssaków z polskich lasów. Na świetlicy znajdowały się także zdjęcia przyrody z okolic Parowej oraz fotografie biorące udział w konkursie "Kwiecista Parowa". We wtorek 17. września wystawę odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Parowej. Dzieci mogły dodatkowo wysłuchać opowieści o poszczególnych zwierzętach prezentowanych przez myśliwego i leśniczego.

Swoje eksponaty na wystawę użyczyli: Nadleśnictwo Ruszów, myśliwi z koła łowieckiego Ostoja (Jelenia Góra), Grzegorz Peroński, Wiesław Grzesiak, koło łowieckie 15-stka (Wrocław), Mieczysław Gaweł, Stanisław Pagórski, Krzysztof Pagórski, Kazimierz Erhardt, koło łowieckie Słonka Eugeniusz Drozd, koło łowieckie Cyranka,  Krzysztof Stasiak.

Autorzy wystawy : Sylwester Mikołajczyk, Grzegorz Peroński i Krzysztof Pagórski  dziękują wszystkim wystawcom,  instytucjom  i osobom  zaangażowanym w tworzenie tegorocznej wystawy.

Materiały: S.M

Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige

II Wystawa trofeów myśliwskich w Parowej - Galeria