Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Współpraca z Gimnazjum w Ruszowie

Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Ruszowie realizuje projekt wspólnie z Nadleśnictwem Ruszóww ramach Ogólnopolskiego Konkursu "Czysty Las". Zgodnie z porozumieniem zawartym z Nadleśnictwem projekt trwać będzie 2 miesiące (tj. maj i czerwiec 2012 r.) i obejmuje : sprzątanie lasu, sadzenie lasu, Ekologiczny Turniej Klasowy, konkursy oraz prelekcje w Sali edukacyjnej Nadleśnictwa. Wszelkie wydatki, związane z jego realizacją: nagrody dla uczniów, transport i poczęstunek pokrywa Nadleśnictwo.

W dniu 30 maja 2012 r. zrealizowano  jedno z przedsięwzięć projektu, tj. wszyscy uczniowie gimnazjum sprzątali wyznaczone tereny leśne w okolicach Zalewu k/Klikowa tj. Leśnictwo Okrąglica.

To piękne miejsce, szczególnie ulubione podczas wakacji i przez wędkarzy jest systematycznie zaśmiecane przez bywalców. Uczniowie bardzo szybko wywiązali się ze swego zadania, a w nagrodę otrzymali od Nadleśnictwa poczęstunek w postaci kiełbasek i napojów. Ten czas uczniowie spożytkowali nie tylko w słusznym celu, ale także dla własnej przyjemności na łonie natury i w blasku słońca.

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Współpraca z Gimnazjum w Ruszowie - Galeria