Asset Publisher Asset Publisher

Debiut siatkarzy na turnieju

W dniach 5 i 6 kwietnia drużyna siatkarzy z Nadleśnictwa Ruszów uczestniczyła po raz pierwszy w Turnieju Piłki Siatkowej o puchar Dyrektora RDLP we Wrocławiu.

Była to 24-ta edycja turnieju. Niektóre z drużyn biorą w nim udział od samego początku rozgrywek. Zawody odbyły się w Hali Sportowej w Miliczu. W tym obiekcie jednocześnie można było przeprowadzić 3 mecze. Do mistrzostw zgłosiło się 19 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy.

Drużyna z Ruszowa rozegrała w piątek 4 mecze w grupie oraz 1 mecz w sobotę z Nadleśnictwem Śnieżka. W pierwszym meczu Ruszów spotkał się z połączoną drużyną Nadleśnictwa Lubin i Złotoryja, załogą, która w ubiegłym roku była wśród czterech najlepszych drużyn turnieju. Dla grupy, która pierwszy raz startowała w tak poważnym turnieju, był to chrzest bojowy  W kolejnych meczach grupowych rywalami naszych reprezentantów były zespoły z Nadleśnictw Kamienna Góra i Międzylesie oraz zespół pracowników RDLP Wrocław. Wszystkie mecze były zacięte i emocjonujące. Niestety debiutującej drużynie z Ruszowa zabrakło trochę szczęścia aby osiągnąć cel, który postawiła sobie jadąc na turniej.

               Drużyna Nadleśnictwa Ruszów ostatecznie zajęła 18-ste miejsce. Udział w turnieju rozbudził apetyty uczestników- drużyna planuje już udział w przyszłorocznym turnieju. Bogatsi o nowe doświadczenia niecierpliwie czekają na kolejną edycję.

Tekst:

Sylwester Mikołajczyk

Zdjęcia:

Nela Marzec

Sylwester Mikołajczyk