Asset Publisher Asset Publisher

Sezon na emerytury

W szczęśliwie zakończonym 2018 roku w Nadleśnictwie Ruszów nastąpiła kumulacja odejść pracowników na zasłużoną emeryturę. W ubiegłym roku  naszą załogę opuściło łącznie  5 osób, które zostały uroczyście pożegnane podczas spotkania, na które zostali zaproszeni także nasi emeryci z lat wcześniejszych. Serdecznie dziękujemy za owocne lata pracy, które pomogły zachować piękny              i niepowtarzalny urok lasów Nadleśnictwa, położonych w Borach Dolnośląskich.

Krótki przebieg pracy naszych zasłużonych emerytów:

Antoni Szurpicki- Zastępca Nadleśniczego, który przepracował w Lasach Państwowych 43 lata, kolejno  w OZLP Wrocław, OTL Jelenia Góra i Nadleśnictwo Śnieżka. Swoją  funkcję w Nadleśnictwie Ruszów  pełnił od   1993 roku ( 25 lat).

Ryszard Zaręba- Specjalista ds. użytkowania lasu. Swoją karierę w Nadleśnictwie Ruszów rozpoczął    w 1972 roku, jako leśniczy technolog, dowodząc jedną z trzech brygad pilarzy. Przepracował w naszym Nadleśnictwie 45 lat i 123 dni.

Józef Mesjasz- Specjalista ds. transportu przepracował 42 lata, swoją pracę  w Nadleśnictwie Ruszów rozpoczął w 1976 roku.

Jan Glonek-Pracownik obsługi Nadleśnictwa, który w naszym Nadleśnictwie przepracował 41 lat.

Witold Winkler-Specjalista ds. ochrony Lasu przepracował 42 lata i 9 miesięcy w Lasach Państwowych, a w naszym Nadleśnictwie pracę rozpoczął w 1993 roku.

 

Wszystkim szczęśliwym emerytom życzymy spokojnego wypoczynku pośród  lasów które w czasie swojej pracy chronili i odnawiali.

Darz Bór

 

                                                                                                                      Tekst:

                                                                                                       Sylwester Mikołajczyk

                                                                                                                      Zdjęcia:

                                                                                                       Ryszard Anglart

                                                                                                       Sylwester Mikołajczyk