Asset Publisher Asset Publisher

I Regionalne Mistrzostwa „Złotego Głuszca” w piłce siatkowej Jagodzin 2017r.

W dniu 26.08.2017r Nadleśnictwo Ruszów uczestniczyło w I Regionalnych Mistrzostwach „Złotego Głuszca” w piłce siatkowej.

Turniej został zorganizowany przez OSP Jagodzin. Do gry zgłosiły się cztery drużyny: OSP Jagodzin, OSP Stary Węgliniec, Nadleśnictwo Ruszów i drużyna „Chłopcy Radarowcy”. Nadleśnictwo Ruszów reprezentowali: Włodzimierz Jacek Okoń, Marek Dwornicki, Sylwester Mikołajczyk, Artur Krasuski, Tomasz Grela, Łukasz Żarkowski, Marcin Czerkawski, Konrad Zator, Paulina Milanowska.

O godzinie 1000 kapitanowie drużyn udali się na spotkanie z sędziami gdzie zostały objaśnione zasady gry i losowanie rozstawienia. Mecze odbywały się na dwóch boiskach. Graliśmy w systemie każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. 

Pierwszy mecz nasza drużyna grała z OSP Jagodzin na boisku trawiastym. Był to bardzo zacięty mecz i ostatecznie zwyciężyliśmy 2:1. Nasze nastroje poszybowały w górę. Szczęśliwi przystąpiliśmy do drugiego meczu, który odbywał się na tym samym boisku. Zmierzyliśmy się z drużyną „Chłopcy Radarowcy” niestety ponieśliśmy porażkę z wynikiem 2:0. Do trzeciego meczu wyszliśmy pełni determinacji i głodni zwycięstwa. Boisko na Orliku było światkiem tego wydarzenia. Graliśmy z drużyną OSP Stary Węgliniec. Mecz był zacięty do ostatnich minut. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1. Nie mieliśmy tego dnia dość szczęścia i przegraliśmy. Ostatecznie zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce. Puchar oraz dyplom odebrał kapitan drużyny podczas otwarcia biesiady w Jagodzinie. Cały zespół dziękuje nielicznym ale wiernym kibicom naszej drużyna za doping podczas gry. Dziękujemy organizatorom za miłą i przyjazną atmosferę, sędziom i drużynom za super zabawę na boisku.  

Tekst: Łukasz Żarkowski

Zdjęcia: Anna Rybarczyk